Kamil Stefański

Kamil Stefański

Ortodonta dziecięcy

Ukończył studia w Ś́ląskim Uniwersytecie Medycznym. Odbył staże podyplomowe z Ortodoncji i Chirurgii Stomatologicznej pod okiem najbardziej doświadczonych stomatologów na Śląsku.

Ukończył 2-letni specjalistyczny program zaawansowanej ortodoncji FACE/Roth-Williams International Society of Orthodontists. Członek Aktywny prestiżowego stowarzyszenia ortodontycznego FACE Polska.

Ukończył European Masters of Aligners w Londynie. Były wykładowca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katedrze Dysfunkcji Narządu Żucia i Ortodoncji w Zabrzu.

Wykładowca, prowadzi szkolenia z ortodoncji, TMJ/TMD (stawy skroniowo-żuchwowe) oraz były wykładowca Invisalign®. Wszystko to w odniesieniu do stabilnej pozycji wyrostka kłykciowego (relacji centralnej) stawów skroniowo-żuchwowych. Od ponad 6 lat, zajmując się leczeniem ortodontycznym i dysfunkcją narządu żucia. Jako pierwszy na Śląsku rozpoczął używanie aparatu Invisalign, diagnostykę i leczenie z uwzględnieniem relacji centralnej SSŻ.

W życiu zawodowym zajmuje się ortodoncją od dzieci po dorosłych, łącznie z przypadkami ortognatycznymi (przygotowania do zabiegów operacyjnych), aparatami stałymi i nakładkowymi: A-ligner, Invisalign oraz leczeniem dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych. Od czasów studiów prowadził badania naukowe w ortodoncji. Uczestniczy i przemawia w licznych sympozjach naukowych poświęconych ortodoncji oraz dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych.

Od dziecka oprócz medycyny pasjonuje go elektronika i informatyka. Stworzył własne muzeum zabytkowych komputerów. Tworzy własne urządzenia oraz pisze własne programy. Relaksuje się grając na pianinie i gitarze. Jest zapalonym narciarzem. Wiele lat trenował tenis ziemny, obecnie często grywa.


Sprawdź certyfikaty naszego stomatologa

Kliknij w poniższą galerię, aby poznać zdobyte wykształcenie, odbyte kursy i staże podyplomowe.

Kamil Stefański – ZnanyLekarz.pl

Zadzwoń

+48 32 720 12 47