Dlaczego narkoza?


Leczenie w znieczuleniu ogólnym stosowane jest  u dzieci powyżej trzeciego roku życia, które nie współpracują z lekarzem, a ich stan uzębienia stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia całego organizmu. W sytuacji pozostawienia zębów bez leczenia trzeba liczyć się z rozwojem róznego rodzaju zapaleń. Skutki jakie może przynieść zbyt długie zwlekanie z podjęciem leczenia zębów mogą być bez porównania większym obciążeniem dla organizmu niż samo znieczulenie. Próby zmuszenia małego pacjenta do leczenia siłą mogą prowadzić do urazu psychicznego i oporu przed jakimkolwiek leczeniem.


 

Zalety narkozy


Główną zaletą wyboru znieczulenia ogólnego jest wyłączenie świadomości dziecka w czasie zabiegu, dzięki czemu nie jest ono narażone na stres w związku z leczeniem. W przypadku wystąpienia rozległej próchnicy  dziecka narkoza jest jedynym słusznym rozwiązaniem. Dzięki narkozie stomatolog ma pole manewru i czas potrzebny na zabieg wymagający dużej precyzji. Drodzy rodzice, w naszym gabinecie dysponujemy kompleksową opieką anastezjologiczną na najwyższym poziomie, aby zapewnić Waszemu dziecku komfort i bezpieczeństwo.


Co się dzieje w gabinecie stomatologicznym?

 

Przed zabiegiem anestezjolog informuje rodziców o przebiegu leczenia, możliwych powikłaniach, pyta o przebyte choroby, ewentualne leki. W celu maksymalizacji bezpieczeństwa anestezjolog bada i odpowiada na wszystkie szczegółowe pytania. Następnie zostaje podpisany obustronnie formularz zgody. W trakcie gdy lekarz i pielęgniarka koncentrują się na leczeniu stomatologicznym, anestezjolog stale obserwuje dziecko, czynność jego serca, tętno, ciśnienie krwi i poziom tlenu we krwi.


Ważne informacje, które należy wiedzieć przed narkozą

 

W celu maksymalizacji bezpieczeństwa pacjentów wymagane jest, aby dziecko nie spożywało żadnych stałych posiłków 6 godzin i nie piło 4 godziny przed zabiegiem. Powodem jest to, że pod narkozą poziom świadomości maleje, zatem funkcje połykania i kaszelu mogą nie być kontrolowane prawidłowo.


Ważne informacje, które należy wiedzieć po narkozie


Mali Pacjenci po zabiegu odpoczywają w klinice w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, pod opieką naszego personelu oraz anestezjologa. Po zmieczuleniu ogólnym mogą występować nudności oraz wymioty. Przez 24 godziny dziecko po zabiegu dziecko powinno przebywać pod opieką osoby dorosłej.

Dentim KIDS - Dębowe Tarasy

ul. Johna Baildona 12/3

40-115 Katowice

Dentim KIDS - Silesia City Center

ul. Chorzowska 107

40-101 Katowice

Zainteresowany? Zadzwoń,

32 206 88 00

502 069 396

lub pozwól nam oddzwonić!

Lepiej zapobiegać niż leczyć

więcej

Dla dorosłych

więcej

Nasi partnerzy

Copyright 2012 Dentim Clinic          Created by Me & My Friends