Tam gdzie nie dociera szczoteczka!

Profilaktyczny zabieg, polegający na wypełnianiu bruzd i innych nierówności zębów trzonowych i przedtrzonowych, które są najbardziej narażone na działanie czynników zewnętrznych, przyczyniających się do powstawania próchnicy, nazywamy lakowaniem. Zabieg ten z powodzeniem może być wykonywany zarówno na zdrowych zębach mlecznych, jak i stałych, chroniąc je przed próchnicą. Lakowanie jest bezbolesne. Składa się na nie oczyszczenie zęba z wszelkich zanieczyszczeń, dokładne wysuszenie jego powierzchni oraz nałożenie i utwardzenie substancji zabezpieczającej. Zwykle lak ma płynną, lejącą konsystencję, dzięki której możliwe jest proste i dokładne rozprowadzenie preparatu. Następnie, zęby zostają naświetlone, co pozwala scalić lak z powierzchnią zęba.

Dlaczego warto lakować zęby Twojego dziecka?

Nawet przy odpowiedniej higienie jamy ustnej, możliwe jest pozostawienie zanieczyszczeń w zagłębieniach zębów gdzie nie może dotrzeć szczoteczka, co może powodować namnażanie bakterii, a tym powstawanie próchnicy. Dzięki lakowaniu zdrowych zębów, możliwe jest wypełnienie nierówności ich powierzchni, a tym samym zabezpieczenie przed gromadzeniem się płytki nazębnej. Dla jak największej skuteczności zabiegu, należy wykonać go jak najszybciej po wyrznięciu się zębów, zanim zostaną uszkodzone lub zarażone przez inne chore zęby.

Szybkie i precyzyjne wypełnienie - opis zabiegu

 
Zabieg jest bezbolesny i trwa kilka minut dla jednego zęba. Na początku powierzchnię zęba osuszamy, następnie oczyszczamy pastą. Na tak przygotowanym zębie, wypełnia się bruzdy lakiem, a następnie utwardza lampą. Na koniec lekarz sprawdza szczelność utwardzonego laku. Prawidłowo założony lak utrzymuje się w bruzdach przez kilka lat. 


Zalecamy wizyty kontrolne co 6 miesięcy, podczas których lekarz sprawdzi szczelność laku. 

Dentim KIDS - Dębowe Tarasy

ul. Johna Baildona 12/3

40-115 Katowice

Dentim KIDS - Silesia City Center

ul. Chorzowska 107

40-101 Katowice

Zainteresowany? Zadzwoń,

32 206 88 00

502 069 396

lub pozwól nam oddzwonić!

Lepiej zapobiegać niż leczyć

więcej

Dla dorosłych

więcej

Nasi partnerzy

Copyright 2012 Dentim Clinic          Created by Me & My Friends