Młodzi pacjenci w naszym gabinecie są wyjątkowo ważni.


Nasza placówka w Katowicach specjalizuje się w stomatologii dziecięcej, zaś my sami również jesteśmy rodzicami. Zdajemy sobie sprawę, że nakłonienie dziecka do spotkania ze stomatologiem jest niezwykle trudnym wyzwaniem. Właśnie dlatego każdy nasz dentysta dla dzieci troszcząc się o komfort maluchów i dorosłych oraz w celu zminimalizowania stresu stosuje wiele unikalnych rozwiązań:
 

  • Stomatologia dziecięca to nasza pasja i dlatego opracowaliśmy specjalny system DentimKids - zdrowy uśmiech! To autorski program wizyt kontrolnych, z których pierwsza ma miejsce, gdy dziecko zaczyna ząbkować, a ostatnia - gdy kończy 18 lat. W czasie realizacji programu dentysta dzieci opracowuje system pielęgnacji zębów mlecznych, konsultuje rozwój uzębienia z ortodontą, a także zabezpiecza zęby stałe przed rozwojem próchnicy.  Dzięki nam Twoje dzieci mogą nigdy nie poczuć traumy związanej z wizytą u stomatologa!

     
  • W oczekiwaniu na wizytę nie pozostawiamy dziecka samego. Zawsze znajduje się pod troskliwą opieką naszego personelu, który zapewni mu zabawę na czas oczekiwania wizyty lekarskiej. Dla rozluźnienia napięcia mamy w zanadrzu “tajemniczą szafę”, w której ukryliśmy mnóstwo książeczek, gier, zabawek i wydawnictw edukacyjnych. Możemy także w inny sposób zagospodarować czas przed wizytą, umożliwiając oglądanie bajek lub grę na konsoli PlayStation.

  • Gdy leczenie staje się nieuniknione, mogą być Państwo spokojni o swoje dzieci. Każdy dentysta oraz asystentki zajmą się Waszym maluchem tak, aby nie poczuł strachu, ani żadnego dyskomfortu związanego z wizytą. Posiadamy komputerowe znieczulenie The Wand, "gaz rozweselający". Ponadto, w naszych gabinetach Twoje dziecko może obejrzeć swoją ulubioną bajkę.

  • W sytuacji tzw. "trudnych przypadków" nasz zespół anestezjologiczny pozwala nam reagować błyskawicznie. Możemy dzięki temu przeprowadzić każde, nawet najtrudniejsze leczenie.


Jeżeli są Państwo zainteresowani umówieniem swojej pociechy na wizytę, bądź chcą uzyskać szczegółowe informacje odnośnie leczenia dzieci, prosimy o kontakt z naszą placówką w Katowicach.

Poradnik stomatologii dziecięcej


Kiedy pierwsza wizyta dziecka u dentysty?

W przypadku małego pacjenta nie należy zwlekać z odwiedzeniem gabinetu stomatologicznego po raz pierwszy. Tylko lekarz będzie w stanie właściwie ocenić, czy zęby rozwijają się w sposób prawidłowy i dotyczy to zarówno dzieci, u których właśnie rozpoczęło się ząbkowanie, jak i tych, które mają już wszystkie mleczaki. Do dentysty bezwzględnie udać należy się również, kiedy na zębach pojawią jakiekolwiek przebarwienia lub plamki.
więcej informacji

Jak przygotować dziecko?

Biały fartuch, zimne metalowe narzędzia oraz duża ilość dziwnie wyglądającej aparatury mogą wzbudzać w małym pacjencie strach i niechęć do poddawania się badaniom. Wiele zależy od nastawienia i odpowiedniej motywacji – jeżeli zamiast straszyć lub opowiadać o własnych przykrych doświadczeniach będziemy mówić o wizycie u dentysty w odpowiedni sposób i nagradzać malucha za spokój i odwagę, wizyty w gabinecie nie będą dla niego przykrym doświadczeniem.
więcej informacji

Jak wygląda pierwsza wizyta dziecka?

Od przebiegu pierwszego spotkania ze stomatologiem zależeć będzie nastawienie małego pacjenta w czasie kolejnych wizyt, dlatego gabinety, w których leczy się zęby maluchów różnią się od tych dla dorosłych. Wyposażenie, a także poczekalnia z atrakcjami pozwalają budować pozytywne skojarzenia. Również sami lekarze starają się nadać badaniu atmosfery zabawy, tak aby przeprowadzić je w sposób bezbolesny, nie wywołujący dyskomfortu.
więcej informacji

Gaz rozweselający (sedacja)

Mali pacjenci na ogół bardzo boją się igieł, dlatego też naszych małych pacjentów znieczulamy drogą wziewną, która jest całkowicie bezpieczna. Stosujemy mieszaninę tlenu i podtlenku azotu, która skutecznie uśmierza ból i nie powoduje utraty świadomości. Z uwagi na działanie euforyzujące nazywa się ją gaz rozweselający. Dziecku w trakcie badania może towarzyszyć niewielka senność, jednak nie odczuwa ono strachu i jest zrelaksowane, co ułatwia przebieg wizyty.
więcej informacji

Leczenie pod narkozą

W przypadku bardzo dużych ubytków w uzębieniu lub stanie skrajnej dentofobii u dziecka podanie znieczulenia ogólnego jest sposobem na bezbolesne przeprowadzenie leczenia. W ciągu kilku godzin lekarz ma szansę założyć wszystkie wypełnienia, jednocześnie oszczędza małemu pacjentowi bólu, dyskomfortu i stresu. Aby narkoza mogła zostać poddana dziecku, musi ono zostać do zabiegu odpowiednio przygotowane i co najważniejsze musi być zdrowe.
więcej informacji

Jak uniknąć kłopotów stomatologicznych u dzieci?

Wszyscy wiemy, ze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Jeżeli odpowiednio wcześnie wyrobimy w naszym dziecku nawyk odpowiedniego dbania o zęby i ich właściwego mycia, wizyty w gabinecie stomatologicznym będą tylko przyjemną formalnością. Nie należy też, tłumacząc tego troską o komfort malucha, odwlekać pierwszej wizyty u dentysty. Ważna jest również stała kontrola – w przypadku zębów mlecznych nie powinno się lekceważyć nawet drobnych przebarwień i plamek.

Dentim KIDS - Dębowe Tarasy

ul. Johna Baildona 12/3

40-115 Katowice

Dentim KIDS - Silesia City Center

ul. Chorzowska 107

40-101 Katowice

Zainteresowany? Zadzwoń,

32 206 88 00

502 069 396

lub pozwól nam oddzwonić!

Lepiej zapobiegać niż leczyć

więcej

Dla dorosłych

więcej

Nasi partnerzy

Copyright 2012 Dentim Clinic          Created by Me & My Friends