Leczenie próchnicy zębów mlecznych

 

Pierwsze ząbki Twojego dziecka są podatne na próchnicę i wymagają leczenia, podobnie jak zęby stałe. Należy więc dbać o nie z taka sama skrupulatnością i regularnością. Dzięki temu Twoja pociecha nauczy się pozytywnych nawyków dotyczących profilaktyki stomatologicznej, a przede wszystkim – przez długie lata będzie cieszyła się pięknym i zdrowym uśmiechem.
 

 

 

Dlaczego leczymy zęby mleczne u dzieci?

 

Pomimo tego, że zęby mleczne po pewnym czasie wypadną, nie należy bagatelizować pojawiających się w nich ubytków. Ich przedwczesna utrata może być bowiem powodem poważnych konsekwencji zdrowotnych. Przede wszystkim obecność pierwszych zębów w jamie ustnej kształtuje odpowiednie ułożenie zgryzu. Dzięki temu układ żucia dziecka może rozwijać się prawidłowo. Jeśli jednak zęby mleczne wypadną zbyt wcześnie z powodu nieleczonej próchnicy – w uzębieniu zaczną zachodzić szkodliwe zmiany. Zęby zaczną się przemieszczać i zmieniać swoje położenie, co może skutkować wadami zgryzu. Taka sytuacja będzie wymagała długotrwałego leczenia ortodontycznego. By temu zapobiec – uczęszczaj z dzieckiem na wizyty kontrolne do stomatologa i reaguj na każdy objaw, sugerujący, że w ząbkach malucha pojawiły się ubytki próchnicowe.
 
Pamiętaj, że próchnica jest chorobą zakaźną, co oznacza, że może rozprzestrzeniać się na pozostałe zęby, jak również powodować zapalenie wsierdzia, nerek, mózgu i innych narządów. Możliwe jest również przeniesienie się próchnicy z zębów mlecznych na stałe. Jeśli pragniesz zadbać o dobry stan stałego uzębienia swojej pociechy – dbaj o jej pierwsze ząbki. To pozwoli uniknąć złożonego leczenia kanałowego w młodym wieku.
 

 

 

Jak leczymy zęby mleczne?

 

 

 
Dla najmłodszych Pacjentów przygotowaliśmy jednak szereg udogodnień, które maksymalnie podnoszą ich komfort i poczucie bezpieczeństwa. Dzieci są najbardziej wymagającymi Pacjentami, dlatego przez cały czas trwania wizyty dbamy o to, by czuły się spokojne i zrelaksowane. O przyjazną atmosferę troszczy się profesjonalny personel z  doświadczeniem w pracy z najmłodszymi.
 
By leczenie przebiegło bezstresowo i bezboleśnie, stosujemy gaz rozweselający oraz nowoczesne znieczulenie komputerowe The Wand. Ergonomiczny kształt urządzenia nie wzbudza negatywnych skojarzeń, w przeciwieństwie do tradycyjnej strzykawki. Płyn znieczulający zostaje podany w sposób niemal nieodczuwalny przez Pacjenta, a kontrola komputera gwarantuje pełne bezpieczeństwo. To zapewnia małemu Pacjentowi komfort przez cały czas trwania zabiegu, a po jego zakończeniu pozwala natychmiast powrócić do normalnego funkcjonowania. Dla najbardziej wymagających małych Pacjentów istnieje możliwość przeprowadzenia leczenia w znieczuleniu ogólnym (narkozie). 
 
Atrakcyjnym rozwiązaniem, cenionym przez najmłodszych Pacjentów, są kolorowe wypełnienia zębów. To w pełni bezpieczny, nowoczesny materiał, którego trwałość i skuteczność nie różnią się od tradycyjnych wypełnień. Mały Pacjent może sam zadecydować, jaki kolor będzie miała jego plomba, a wybór jest ogromny. Różowy, niebieskie, pomarańczowy, złoty – to tylko niektóre propozycje, spośród których każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Tego typu wypełnienie ząbków stanowi dla małych Pacjentów świetną zabawę – dzięki temu chętniej stosują się do zasad codziennej higieny jamy ustnej i z dumą prezentują swój zdrowy, kolorowy uśmiech!
 
 

 

 

Co możesz teraz zrobić?

 

Pamiętaj, że dbanie o zęby Twojego dziecka to inwestycja w jego przyszłość. Zęby leczymy całe życie, a decyzje Rodziców podjęte w ciągu pierwszych lat życia dziecka mogą rzutować zarówno na stan jego zdrowia w przyszłości, jak i na osobiste nastawienie do leczenia stomatologicznego. Podaruj swojemu dziecko radość z pięknego i zdrowego uśmiechu na długie lata i już dziś umów się na wizytę, podczas której w komfortowej i przyjaznej atmosferze specjalista zbada jego ząbki. W tym celu wypełnij formularz albo zadzwoń pod numer: 32 206 88 00 lub  502 069 396.

Dentim KIDS - Dębowe Tarasy

ul. Johna Baildona 12/3

40-115 Katowice

Dentim KIDS - Silesia City Center

ul. Chorzowska 107

40-101 Katowice

Zainteresowany? Zadzwoń,

32 206 88 00

502 069 396

lub pozwól nam oddzwonić!

Dla dorosłych

więcej

Lepiej zapobiegać niż leczyć

więcej

Nasi partnerzy

Copyright 2012 Dentim Clinic          Created by Me & My Friends