Po wejściu do gabinetu przywita Was lekarz i jego asystentka. Dziecięcy gabinet w Dentim Clinic został zaprojektowany tak, by wzbudzać zainteresowanie młodych pacjentów. Jest tam bardzo kolorowo i przytulnie. Wasze dziecko będzie miało chwilę czasu, by móc się z nim bliżej zapoznać – pochodzić dookoła, dokładnie obejrzeć fotel w kształcie smoka czy spytać się o przedmioty, które je zaciekawią. Każdy kolejny krok służy temu, by oswoić dziecko z poszczególnymi elementami procedury, którą wykonuje się w trakcie właściwego leczenia.


Co czeka Wasze dziecko w Gabinecie?


Wasze dziecko usiądzie najpierw na fotelu dentystycznym. Z tej perspektywy zapozna się z otaczającymi je sprzętami: umywalką i kubeczkiem po lewej stronie, lampą-słoneczkiem i monitorem oraz zabawkami” czyli narzędziami stomatologicznymi. Stosowane przez personel słownictwo różni się znacząco od tego, które zwykle słyszy w gabinecie dorosły. Jest to jeden z celowych, przemyślanych zabiegów służących łatwiejszemu dotarciu do małego pacjenta, wzbudzeniu jego ciekawości i nie straszeniu go nazwami brzmiącymi technicznie i niezrozumiale.


W nastroju zabawy i eksploracji Wasze dziecko dowie się, czym jest „siorbek” czyli ssak – będzie mogło posłuchać jakie wydaje dźwięki, poczuć na rączce jak działa, a jeżeli wyrazi na to zgodę, poczuć jak odsysa ślinę. Pozna również „magiczny długopis” czyli końcówkę znieczulającą, „czarodziejskie lusterko” pozwalające oglądać ząbki, zobaczy jak działa „dmuchawka” i posłucha, jakie dźwięki wydaje „bzyczek” czyli wiertło. Po takiej prezentacji lekarz poprosi Wasze dziecko, by otwarło buzię i obejrzy ząbki. Wytłumaczy cierpliwie, że robi to, by sprawdzić czy są mocne i zdrowe, po czym sprawdzi górne i dolne ząbki, czy ładnie się ze sobą łączą. 

 
Czy podczas wizyty adaptacyjnej lekarz powinien podjąć się leczenia zębów dziecka?

  
Przed podjęciem takiej decyzji warto odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań:

 

  • Czy wcześniej kompleksowo przygotowaliście Wasze dziecko na ewentualne leczenie, czy też będzie to dla niego/niej zaskoczenie? Należy pamiętać, że nieoczekiwana zmiana sama w sobie może wzbudzić niepokój i wytworzyć w małym pacjencie postawę obronną.

  • Czy Wasze dziecko jest na pewno gotowe na leczenie i wyraża na nie zgodę? Badania wykazują, że zarówno dzieci jak i dorośli są dużo bardziej skłonni do wszelkiej współpracy, jeśli da się im możliwość wyboru.

  • Czy nieoczekiwana zmiana planu nie zburzy Waszemu dziecku pozytywnego obrazu gabinetu i personelu, który staramy się wspólnie wytworzyć? Dzieci stopniowo oswajają nowości i lepiej nie doprowadzać do sytuacji, w której poczują się oszukane i przymuszone do leczenia wcześniej, niż wyraziły na to zgodę.

Dentim KIDS - Dębowe Tarasy

ul. Johna Baildona 12/3

40-115 Katowice

Dentim KIDS - Silesia City Center

ul. Chorzowska 107

40-101 Katowice

Zainteresowany? Zadzwoń,

32 206 88 00

502 069 396

lub pozwól nam oddzwonić!

Dla dorosłych

więcej

Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty?

więcej

Nasi partnerzy

Copyright 2012 Dentim Clinic          Created by Me & My Friends