Pierwsza wizyta u stomatologa to wyjątkowe wydarzenie zarówno dla dziecka jak i dla rodzica. Dla dziecka jest doświadczeniem zupełnie nowym i jako coś nieznanego może wzbudzać niepokój. Lęk przed niewiadomym jest reakcją całkowicie naturalną. Należy jednak pamiętać, że dzieci uczą się wyjątkowo szybko – także tych rzeczy, których zdaniem dorosłych przyswajać sobie nie powinny. dlatego. Wystarczy im choć raz usłyszeć z ust dorosłego lub starszego rodzeństwa, że „to będzie bolało”, by utrwaliły sobie lęk oraz awersję do dentysty i wiedziały, że należy go unikać.


Podczas pierwszej wizyty dowiecie się między innymi:

  • jak zadbać o dziąsła Waszego dziecka i o pojawiające się ząbki,

  • czym i w jaki sposób szczotkować ząbki dziecka,

  • jakie zagrożenia niesie ze sobą ssanie kciuka czy picie z butelki.Co da Wam pierwsza wizyta?

   
Najważniejszą korzyścią, jaką odniesiecie odwiedzając nas ze swoim maleństwem, jest budowanie od podstaw zdrowej i niepodszytej niepotrzebnym lękiem relacji dziecka z dentystą. Dzięki odwiedzinom w tak wczesnym wieku Wasze dziecko będzie miało szansę na oswojenie się z nowym miejscem i z naszym personelem w komfortowych warunkach, by w następstwie kolejnych wizyt przyzwyczaić się do tego, że leczenie ząbków jest czymś przyjemnym i zupełnie naturalnym.


  
Jakie korzyści odniesiecie, zabierając dziecko do Dentim Clinic na wizytę pierwszą wizytę?

  • Zobaczycie na własne oczy i posłuchacie, w jaki sposób rozmawiamy z Waszym dzieckiem. Jeśli Wy nam zaufacie, dziecko z pewnością to wyczuje i będzie mu łatwiej się z nami oswoić. Poza tym stosowane przez nas techniki, słownictwo i proste zabawy stanowią doskonały materiał do przygotowania pociechy na kolejną wizytę.

  • Dzięki przemyślanej, lekkiej i bezstresowej formule wizyty, Wasze dziecko chętniej wybierze się na kolejną, a Wy nie będziecie musieli specjalnie go do tego namawiać.

  • Znacząco zredukujecie lęk dziecka, przygotowując je do przyszłego leczenia w miejscu, w którym będzie się docelowo odbywało.

  • Będziecie mieli okazję zadać naszemu lekarzowi nurtujące Was pytania, rozwiać wszelkie pojawiające się wątpliwości oraz dowiedzieć się, jak dokładnie będzie wyglądać Wasza kolejna wizyta, dzięki czemu „na spokojnie” przygotujecie do niej dziecko.

  • Wasze dziecko gruntownie zapozna się z całym nowym otoczeniem – poczekalnią, gabinetem, personelem i narzędziami stomatologicznymi – dzięki czemu przy kolejnej wizycie nie będzie się stresować tym, co nieznane.

 

  Współautorem wszystkich tekstów dot. pierwszej wizyty jest psycholog  Anna Słaboń

Dentim KIDS - Dębowe Tarasy

ul. Johna Baildona 12/3

40-115 Katowice

Dentim KIDS - Silesia City Center

ul. Chorzowska 107

40-101 Katowice

Zainteresowany? Zadzwoń,

32 206 88 00

502 069 396

lub pozwól nam oddzwonić!

Dla dorosłych

więcej

Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty?

więcej

Nasi partnerzy

Copyright 2012 Dentim Clinic          Created by Me & My Friends